אפשרות זו תאפס את מראה עמוד הבית של האתר ותשחזר וידגטים או קטגוריות סגורות.

איפוס

הליכות חיפה 2

 

 


מוזיאון חיפה לאמנות מציג –הליכות חיפה 2

 

הליכות ג’יין –  בחיפה, ירושלים ותל אביב

3-4-5 במאי 2012

הליכות אורבאניות פתוחות לציבור הרחב בסופשבוע אחד בשלושת הערים המרכזיות :

חיפה – פנטזיות על העיר התחתית, געגועים לכרמל של פעם, בתים נטושים, שכונה על הים ועוד

תל אביב – סיור קולינרי, בתי קולנוע נטושים, מרחבי דמוקרטיה, פרסומות, חלונות ראווה ועוד

ירושלים –  משחקי שכונות, דרך הפנתרים השחורים, זכויות, התנחלויות, סיור קולי בעין כרם ועוד

הליכות חיפה | סיורים בחיפה

צילום טל סיאנו

הליכות ג’יין התקיימו בארץ לראשונה במאי 2011 בתל אביב. בכך הצטרפה תל אביב לעשרות ערים ברחבי העולם אשר לוקחות חלק באירוע לזכרה של ג’יין ג’ייקובס (2006-1916 ), אחת המנסחות המקוריות ורבות ההשפעה של החשיבה העכשווית אודות עירוניות ותכנון ערים.

הליכות ג’יין הראשונות התקיימו ב-2006 בטורונטו, במהלך סוף שבוע אחד בתחילת מאי, לציון יום הולדתה של ג’ייקובס, החל ב- 4 במאי. מאז, מצטרפות מדי שנה ערים נוספות לאירוע, תוך שהן משמרות את הרעיון הבסיסי שעליו מושתתות הליכות ג’יין: הליכות המספרות את סיפורה האחר של העיר, הסיפור הלא כתוב ולעיתים גם הלא מדובר.

הליכות חיפה התקיימו לראשונה ב2011,  כחלק  מהתערוכה “קו שנוצר על ידי הליכה” שהוצגה במוזיאון חיפה לאמנות. התערוכה ביקשה להפנות את תשומת הלב לעוצמה הגלומה בהליכה, הן כאקט אמנותי והן כאקט פוליטי, מחאתי, אקולוגי וידידותי לסביבה.

ברוח זו חברו הפעם הליכות חיפה 2 להליכות ג’יין הבינלאומיות, והן מתקיימות בסוף השבוע הראשון של מאי 2012, בחיפה, בתל אביב ובירושלים, ואגב כך מהוות גם הרחבה לתערוכה “חיפה-ירושלים-תל אביב” המוצגת עכשיו במוזיאון חיפה לאמנות (עד ה- 2 ביוני).

בבסיס הליכות ג’יין רעיון זהה לזה שהוליד את הליכות חיפה: אנשים הולכים ברחבי עירם ומספרים לכל מי שמעוניין להקשיב סיפור הקשור בשכונה, ברחוב, בבית, בחדר מדרגות, בגינה, בחצר או בעץ – ובאנשים שחיו או עודם חיים לצד כל אלה, ולמעשה מספרים את סיפורה של העיר כפי שאינו נרשם בספרי ההיסטוריה. 

אירוע פתיחה במרכז הצעירים, מאז”ה 9, תל אביב

חמישי 3.5.2012 בשעה 20:00

הליכות ג’יין, ניסן אלמוג

הליכות חיפה והליכות בכלל, רותי דירקטור

ג’יין ג’יקובס משנה היסטוריה

האדריכלית עינת קליש-רותם תדבר על מורשתה של ג’יין ג’ייקובס ועל האופן שבו היא שינתה את דפוס החשיבה של אורבניסטים לסוגיהם השונים.

 -

-

-

הליכות חיפה 2

-

-

חמישי 3.5.2012

 

(1)    17:30  זיכרון ילדות  // קרית אליעזר   –    Childhood memory // Kiryat Eliezer

זהו סיור אישי אל תוך הזיכרון המוקדם ביותר שלי. לאחר שבגיל 15 אבדתי את הזיכרון, אני חוזר לראשונה, יחד עם הקהל, לנופי ילדותי – לבית הספר היסודי, לגן המשחקים – בתקווה לגלות אוצר נסתר שאולי חבוי במעמקי הזיכרון. במהלך הסיור נשחק משחקי ילדות ומשחקי תיאטרון וננסה להכיר את האזור דרך הפעלת החושים וסיפורי ילדות משותפים. המשתתפים בסיור מתבקשים להביא צעיף – צעיף אחד לכל זוג משתתפים. 

נקודת מפגש: שער בית הספר לאמנויות רעותרח’ צה”ל

נקודת סיום: בית הספר היסודי דרור, רח’ המעפילים 18

מדריך הסיור: יונתן שוורץ, שחקן, במאי, מנהל תיאטרון

משך הסיור: שעה ורבע

 

-

 

(2)    20:30 מוזיקה ואמנות בעיר תחתית עם ודים //  העיר התחתית   –    Music and art with Wadim  // The Lower City

סיור בעקבות חיי המוזיקה והאמנות באזור הנמל והעיר התחתית מנקודת מבטו של ודים נמירובסקי, מוזיקאי ואמן. ביקור בגלריה DBOSCH ומוזיקה של להקת שי טן, ביקור בסטודיו נמלה ומוזיקה של צבי פטרקובסקי, ביקור בגלריה אגף, והמשך אופציונלי לפאבים בשכונה – אליס וסינקופה – עם מוזיקה חיה. מפגשים עם אמנים העובדים באזור ועם בעלי עסקים הקשורים לחיי הלילה והבילוי של העיר התחתית. 

נקודת מפגש: התחנה הסופית של הכרמלית, כיכר פריז

נקודת סיום: נקודת ההתחלה

מדריך הסיורודים נמירובסקי, מוזיקאי ואמן

משך הסיור: כשעה וחצי

 

 

שישי 4.5.2012

-\

-

(3)   9:30 סיור בהדר + ארוחת בוקר קהילתית // הדר   –    Walk in Hadar + communal breakfast in Talpiot Market // Hadar

הסיור יתחיל במתנ”ס טבריה 15 ויתנהל ברחובות הדר, תוך התעכבות על מקומות שבהם פעלו חברי קבוצת מ.ק.ס (מתכננים קהילה סביבה). בסיום הסיור, הקהל מוזמן לקחת חלק בארוחת בוקר  קהילתית בשוק תלפיות, השביעית במספר שמקיימים חברי מ.ק.ס בשוק. הארוחות הקהילתיות מורכבות ממוצרים שנקנו בשוק והן נועדו לעורר מודעות לערכו האדריכלי וההיסטורי של מבנה השוק (שנחנך ב-1940) ולעורר עניין ציבורי בצורך לשמרו ולייעד לו עתיד עירוני משמעותי.  

נקודת מפגש: מתנ”ס שלוחת הדר, רח’ טבריה 15

נקודת סיום: שוק תלפיות, סירקין 53

מדריכים: חברי מ.ק.ס

משך האירוע: כשעתיים וחצי (סיור + ארוחה)

 -

-

(4)    9:45 פנטזיה על העיר התחתית  //  ואדי סאליב, המושבה הגרמנית

Fantasy of the lower city // Wadi Salib, The German Colony

המסלול יתחיל בעיר תחתית מזרח, וימשיך דרך שוק הפשפשים, דרך יפו והמושבה הגרמנית ויסתיים עם הפתעה בחיפה אל-עתיקה. תוך כדי הליכה לאורך מרחבים עירוניים תעשייתיים ומחוספסים, או רומנטיים ומתפוררים, תתנהל שיחה על פנטזיה של מקום, על העיר שעדיין איננה, זו המוחמצת, המחכה לנו מעבר לסיבוב, זו שקשה לדמיין אבל היא שם. תוך כדי שיחה ידובר על מה שעוד יכול לקרות, ועל ערים רבות וטובות בעולם שהצליחו לעשות את המעבר הזה ולקפוץ אל העתיד.

נקודת מפגש: רחוב הקטר פינת נתיבי המפרץ (תחילת שדרות הפלי”ם) במגרש החניה

נקודת סיום: היציאה מחיפה אל-עתיקה (ליד שווארמה חאזן, דרך יפו 142)

מדריכות הסיור: עינת קליש-רותם, אדריכלית וניצן קלוש, אדריכלית

משך הסיור: כ-3 שעות

 -

-

-

(5)   10:00 אצל טוני בחנות // ואדי ניסנס   –    At Tony’s place // Wadi Nisnas

טוני אשקר הוא מוסד חיפאי ידוע, דור שלישי לקליעת קש ולשחזור רהיטים עתיקים בואדי ניסנס. טוני יוביל מסלול בשבילים הפתלתלים של הואדי, ויספר סיפורים אישיים הקשורים בהיסטוריה של המקום, באמנות ובאדריכלות של הואדי. 

נקודת מפגש: חדד 6, פינת שביל אמיל תומא

נקודת סיום: רח’ הואדי פינת קיסריה

מדריך הסיור: טוני אשקר

משך הסיור: כשעה

 -

-

-

(6)   10:00 לרדת לסוף הדבר // ואדי סאליב  –    To    // Wadi Salib

האם הסביבה משתקפת בעבודתם של אמנים? זוהי השאלה אותם יבקשו לברר חברי פירמידה, ותיקת הגלריות השיתופיות בארץ. הסיור יתחיל בקולנוע רון על מבנהו המודרניסטי, יתקדם לעבר שוק תלפיות, וימשיך בסמטאות צרות עד למנהרה החדשה המובילה למבנה של פירמידה. בדרך יתקיים איסוף ממשי או וירטואלי של חפצים ואלמנטים מעניינים (יש להצטייד בשקיות איסוף!). בפירמידה יחכו למבקרים שני אמנים נוספים – ישראל ורטמן ויובל פייגלין – ויחד ינסו לענות על השאלה: האם וכיצד נוכח המקום הגיאוגרפי בעבודות של חברי הקבוצה? מתישהו במהלך הדרך (לא מגלים איפה!) יהיה גם קונצרט קטן.

נקודת מפגש: קולנוע רון, רח’ החלוץ 67

נקודת סיום: פירמידה, אבן גבירול 6

מדריכי הסיורדודו ברקת, אמן פירמידה ואיש חינוך, יעל בלבן, אמנית, סגן יו”ר פירמידה

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

(7)     10:00 ואדי ניסנס – מילדות לבגרות // ואדי ניסנס   –   From childhood to adulthood // Wadi Nisnas

וליד כרכבי יוביל מסלול העוקב אחרי תחנות בחייו: מרח’ יבנה 3 לבית ילדותו, שם גרים הוריו עד היום, ומשם לרח’ יוחנן הקדוש, לבית הספר היסודי יוחנן הקדוש, לכיכר הקומוניסטים, לסנט לוקס ולשד’ הציונות.  

נקודת מפגש: רח’ יבנה 3

נקודת סיום: בית הגפן

מדריך הסיורוליד כרכבי, אדריכל, ראש צוות שימור עירית חיפה

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

8)    10:30 בעקבות החברה האזרחית בחיפה // הדר, העיר התחתית  –  Following the civil society in Haifa // Hadar, The lower city

סיור בעקבות ארגונים של החברה האזרחית, הפועלים לקידום זכויות אדם ואזרח, לקידום זכויות נשים, למען צדק חברתי וסביבתי, ועוד. מסלול ההליכה יתחיל במשרדי המרכז הפמיניסטי הוותיק אישה לאישה וארגון כיאן לקידום האישה בחברה הערבית, וימשיך למפגשים עם נציגי ארגונים שונים, ביניהם קיבוץ המחנכיםמרכז אלכרמל – מיסודם שלמרכז מוסאוא והעמותה להכוון לימודיהחברה להגנת הטבע, עדאלה, שתי”ל, והעמותה להעצמה כלכלית לנשים. הסיור יסתיים במפגש עם פעילים נגד חשמול הרכבת.

נקודת מפגש: משרדי ארגון אישה ולאישה, רח’ ארלוזורוב 118

נקודת סיום: תחנת הרכבת מרכז – השמונה

מדריכת הסיור: רולי רוזן, רכזת תוכנית חיפה עיר משותפתארגון שתי”ל

משך הסיור: כשעתיים וחצי

 -

 -

-

(9)   11:00 מחווה לח’ייריה   // חיפה מערב  –  Homage to my mother, Hirriah // West Haifa

עבד עאבדי יוביל סיור באזור מערת אל ח’דר (אליהו הנביא), בעקבות סיפוריה וזיכרונותיה של אמו, ח’ייריה. לפי האמונה, במערה זו ריפא אל ח’דר חולים ולכן הפך המקום לאתר עלייה לרגל למוסלמים, דרוזים, נוצרים ויהודים. ברחבת המערה נבנה במאה ה-17 מנזר אליהו הנביא כמקום קדוש לנצרות. הסיור ימשיך לגשר שמחבר את המערה לרחבת הרכבל והלאה – לשפת הים. שם, ליד הרכבל, ייעשה אקט של פיזור לחם כמחווה למסורת שהייתה נהוגה בקרב תושבי העיר, ואשר משמעותה – הבעת תודה. הקהל מוזמן להשתתף בטקס.

נקודת מפגש: רחבת המוזיאון הימי, רח’ אלנבי

נקודת סיום: על שפת הים ליד הרכבל בשכונת בת גלים

מדריך הסיור: עבד עאבדי, אמן ומרצה לאמנות

משך הסיור: שעה וחצי

 -

-

-

-

(10)     13:00 בין התיאטרון העירוני למדע-טק – עוני ורב תרבותיות  //  הדר

Between the theatre and The Science Museum – poverty and multi-culturalism // Hadar

הסיור בשכונת הדר יעבור דרך גן בנימין, תוך התוודעות לתושביו – בעלי הכלבים, שחקני השח, שחקני הקלפים, ההומלסים, הקשישים ועוד – וימשיך דרך הרחובות העליונים של השכונה, שם גרים תושבים חרדים ומהגרים מברית המועצות לשעבר. המשך הסיור יהיה ברחוב מסדה העשיר בתרבות אלטרנטיבית – יהודית וערבית, בפארק המדע-טק ורח’ ירושלים. במהלך הסיור יועלו שאלות לגבי ההווה של השכונה והעתיד האפשרי שלה, תוך התבוננות ביקורתית מבעד למושגים סוציולוגיים, תכנוניים ורב-תרבותיים.

נקודת מפגש: רחבת התיאטרון העירוני, הצד הפונה לגן בנימין

נקודת סיום: נקודת ההתחלה

מדריך הסיור: עמית פרלסון, איש חינוך, תושב השכונה ופעיל חברתי פוליטי

משך הסיור: כשעה וחצי

 -

-

-

(11)  14:30 מסטיקים ומדרגות  // הדר   –    Chewing gums and stairs // Hadar

הטיול יתרכז בשתי תמות – עצי אלות המסטיק הגדולים ברחובות הדר, ושירה. לאורך הסיור יהיו מספר תחנות (סמטת אושה, גן בנימין, רח’ השומר, מדרגות שוקרי ועוד), כל אחת מהן מתחת לעץ אלת המסטיק. ההליכה תבקש לגלות טבע עירוני ולשלב אותו בשירה של משוררות ומשוררים שישתתפו בסיור. זהו סיור אישי – במהלכו נעבור ליד הבתים שלנו, שבקרבתם צומחות אלות מסטיק. בדרך נפגוש את תום סופר, מייסד הטכנודרים, אשר יספר על הפרויקט שלו, ואת המשוררים ג’וני ספקטור, מיטל נסים, א.ס. שופרא – אשר יקראו שירה בתחנות בדרך. רון ריכטר, שחקן ה”חיפאית”, יקרא מונולוג מתוך ההצגה “תופעות לוואי” בתחנה ליד תיאטרון חיפה.

נקודת מפגש: קפה מסדה, רח’ מסדה 16, תחת עץ אלת המסטיק

נקודת סיום: גן משחקים בסמוך לרח’ אבן גבירול. ליווי בסוף הסיור לתחבורה ציבורית ברחוב החלוץ

מדריכות הסיור: לילך ובר ורחל לוריא, משוררות וחברות ב”אלת המסטיק”, כתב עת לשירה ואמנות

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

(12)  16:00 קולות מהואדי //  ואדי ניסנס   –   Voices from the Wadi // Wadi Nisnas

הסיור בואדי ניסנס יתחיל בגלריה של טוני ויתמקד בסיפורי השכונה. בדרך יתקיים מפגש עם זוזו הקטן, יליד השכונה ופעיל שכונתי בולט, ויוקראו קטעים משיריהם של שלושה משוררים חיפאים שנולדו וחיו בואדי לפני 1948, או פעלו אחרי 1948. נקודות ציון נוספות בדרך: מאפיית השכונה ע”ש אבו אנטון; ויקטור הדייג, ראש ועד השכונה; הכנסייה היוונית-קתולית;ומפגש עם ראש הכנסייה בחיפה, האב אגאפיוס.

 

נקודת מפגש: רחבת מוזיאון חיפה לאמנות, שבתאי לוי 26

נקודת סיום: הכנסיה היוונית קתולית ברחוב עין דור 23

מדריך הסיור: ג’וני מנסור, מרצה

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

(13)  16:00 היה היה פנס בודד // נווה שאנן   –   Childhood in the 1960s and 1970s // Neve Sha’anan

המסלול ישרטט את המאפיינים של ילדות בשנות ה-60 וה-70 בנווה שאנן, שכונת פועלים ציונית חיפאית, שרחובותיה נקראו בשמות המכילים את המיתוסים של ערכי העבודה והציונות. היום נדמית השכונה כמו נכס היסטורי שיש להגן עליו מפני כוחות נדל”ן ותופעות אחרות אשר נוגסות בערכים שעל בסיסם הוקמה. המסלול יעקוב אחרי נקודות המייצגות שכונתיות וקהילתיות, וילווה בהקראת קטעים מתוך ספרים ושירים שנכתבו אודות נווה שאנן ואודות שכונות טיפוסיות אחרות של אותם ימים.

נקודת מפגש: מגדל המים בכיכר ברח’ טרומפלדור פינת רח’ הבריכה

נקודת סיום: בריכת הילדים בשכונת זיו, כיכר זיו

מדריכת הסיורגילה זמיר, מעצבת תקשורת חזותית ופעילה חברתית, ילידת השכונה

 

משך הסיור: כשעה וחצי

 -

-

-

(14)  16:30 חלום העיר השניה – הדר כמרכז תרבות // הדר  –  The other city’s dream – Hadar as a cultural center // Hadar

בשנות ה-80 היה תחושה שזה יכול לקרות – מרכז עיר ומרכז תרבותי. ההליכה תעקוב אחרי חלום שהתנפץ והשאיר זיכרונות נפלאים וטעם של החמצה. הסיור יעבור ליד קמרה אובסקורה חיפה, דווקא קפה תיאטרון, העיר השנייה – מועדון ותיאטרון רוק, סיטי הול – מועדון ואולם מופעים, וג’אז קפה, זיכרונם לברכה, וליד מועדון וונדבר החדש, ייבדל לחיים ארוכים. מוזמנים להביא מצלמות – נקדיש לכם תשומת לב רבה!

נקודת מפגש: רחבת התיאטרון,

נקודת סיום: מוזיאון חיפה לאמנות, שבתאי לוי 26

מדריך הסיור: שלומי מנגר – יזם בתחומי האמנות והתרבות

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

שבת, 5.5.2012

-

-

-

(15)   9:30  געגועים לכרמל של פעם  //  מרכז הכרמל  –   Longing to the old days of the Carmel // Central Carmel

געגועים לכרמל של פעם הם למעשה געגועים למחוזות הילדות. דרך זיכרונות אישיים תצטייר תמונה של החיים באזור מרכז הכרמל בשנות ה-60 וה-70: הואדי שהפך לרח’ הביכורים, האיש התלוי שהפחיד את ילדי הצופים, התנים שהגיעו בלילות אל מתחת לחלונות, קולנוע שביט שהיה מוקד הפעילות התרבותית והקינקית, ושנשרף עד היסוד בלילה נורא אחד. החברים שמתו, התאבדו או נהרגו במרוצת השנים. לול התרנגולות באמצע העיר. שבט צופית…

נקודת מפגש: רחבת האודיטוריום במרכז הכרמל, ליד קופת הסינמטק (ליד לוח המודעות)

נקודת סיום: רח’ הביכורים, מרכז הכרמל

מוביל הסיוריורם מארק-רייך, עיתונאי וסופר

משך הסיור: כשעה וחצי

 -

-

-

(16)   10:00 שכונה על הים // בת גלים  –  Neighborhood on the beach // Bat Galim

הסיור בבת גלים יתמקד באספקטים האדריכליים וההיסטוריים של השכונה, אשר מקפלת בתוכה, בין השאר, את תולדות השיכון הציבורי בארץ. במקביל אפשר יהיה לראות כיצד בת גלים שימשה מקור השראה לכתיבתם של סופרים (ש”י עגנון, בנימין אלקובי, אורה מורג, נתן זך ועוד). את הסיור יובילו שני תושבי השכונה מזה עשרות שנים, אשר יספרו על הפן הנגלה לעין ועל הפן הסמוי מן העין, על עברה של השכונה וגם על ההווה והעתיד שלה. 

 

נקודת מפגש: תחנת הרכבל העליונה (16 ₪ עלות נסיעה ברכבל לכיוון אחד, 22 ₪ הלוך ושוב), ב- 10:15 מפגש בתחנה התחתונה

נקודת סיום: מרכז רפואי רמב”ם

מדריכי הסיורז’ק קנו, סופר ומחזאי, צבי שקולניק, אדריכל ומתכנן ערים

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

(17)   11:00 6 הערות על חורבות חיפאיות  //  עיר תחתית, ואדי סאליב  –   6 remarks on ruins in Haifa // The lower city, Wadi Salib

 

מה הופך חורבה לראויה לשמירה ומדוע נידונה חורבה אחרת למחיקה? דרך 6 תחנות/הערות יתמקד הסיור במבט אדריכלי על חורבות בעיר התחתית. תוך כדי הליכה והתבוננות ייבחנו תהליכים של מחיקת נוף והבניית זיכרון עירוני, ממסדי ואישי במאה האחרונה.

נקודת מפגש: כיכר פריז

נקודת סיום: שוק הפשפשים

מדריכת הסיור: ד”ר זיוה קולודני, אדריכלית נוף

משך הסיור: כשעתיים

 -

-

-

(18)   12:00  בתים נטושים בחיפה // הדר, העיר התחתית

Deserted houses in Haifa // Hadar, the lower city

ההליכה תתחיל בשכונת הדר, סמוך לבית הקרנות, ומשם תמשיך למתחם ואדי סליב, דרום ואדי ניסנס וכיכר פריז המחודשת, ותסתיים בדרך יפו. מה ההשפעה שיש לנוכחות כה גדולה של בתים נטושים על החוויה העירונית? כיצד הדברים הגיעו לידי כך, ומה התוכניות לעתיד.

נקודת מפגש: רחוב החלוץ פינת שפירא, מתחת לשלט “הכל לספר” בסמוך לתחנת לוטו

נקודת סיום: דרך יפו, מול הסמטה המחברת לתחנת הרכבת מרכז השמונה

מדריך הסיור: גיל בר, צלם

משך הסיור: כשעה

 -

-

-

(19)   16:00 דרך יפו // העיר התחתית      –    Jaffa Road // The lower city

טיול מכיכר פריז דרך רחוב יפו ועד לשדרות בן גוריון, רחובה הראשי של המושבה הגרמנית. סיפורם של רחוב יפו המסחרי והשוק התורכי, “מעיין הבירה”, ובנק אנגלו-פלסטיין של האדריכל ברוולד. בדרך יסופר על ייבוש הים על ידי הבריטים (1927-34) והקמת המתחם המסחרי של קליפורד הולידיי, על אדריכלות בתי המידות הערבים ובתי המלון בתקופת המנדט,על  בית ההארחה הגרמני והחצר שלו, ועוד. מסלול הליכה קצר יחסית המכיל תקופות היסטוריות רבות.

 

נקודת מפגש: כיכר פריז

נקודת סיום: בית העם הטמפלרי (מוזיאון העיר חיפה)

מדריךיורם פופר, אדריכל

משך הסיור: שעה וחצי

 

 -

-

-

(20)   17:00  שלווה כפרית באמצע העיר - ביקור בשמבור // אחוזה

Rural peace in the middle of the city – visiting Shambour // Ahuza

 

היכרות עם שכונת שמבור, בצידי ציר מוריה, שאינה מוכרת גם לרבים מתושבי חיפה. הסיור יכלול התוודעות להיסטוריה של השכונה ולאנקדוטות מעברה, וכן יעלה לדיון סוגיות שונות כמו שמירת הטבע והנוף, אדריכלות וערך נדל”ני בעבר ובהווה, מאבקים נגד תוכניות בנייה מסיבית שעלולות לשנות את פני השכונה, בעיות תחבורה וגם הצעות לפתרונות. בדרך יתקיימו מפגשים עם תושבים ותיקים של השכונה. המסלול כולל עליות וירידות.

 

נקודת מפגש: פינת הרחובות מוריה ונחשון

נקודת סיום: פינת הרחובות ליטניס ומוריה

מדריך הסיוראביאל קורן, תושב השכונה

משך הסיור: כשעה וחצי

 -

-

-

 (21)   17:30 אחד קילומטר. משד. בן גוריון 35 עד שבתאי לוי 26 // המושבה הגרמנית, הדר

One Kilometer // The German Colony, Hadar

אורית ישי, צלמת, תוביל מסלול שאורכו קילומטר, אשר יתחיל בדוזאן, מסעדה הממוקמת בבית טמפלרי בשד. בן גוריון 35, ויסתיים במוזיאון חיפה לאמנות, ברח’ שבתאי לוי 26.  הצועדים ילכו זה אחר זה, עקב בצד אגודל, כשהם לובשים חולצות עליהן מודפסת מפת המסלול. סיפורם של שני המבנים, בתחילת המסלול ובסופו, יהווה את הציר של הסיור, לצד סיפורה האישי של האמנית, שהגיעה לחיפה כעובר בבטן אמה. ההליכה תלווה בצילום פנורמי של תוואי המסלול.
בין המשתתפים בהליכה: אסף אבוטבול, ענת אהובי, דרור אוסלנדר, מיכל בן נפתלי, יעל בלבן, מרב דביש בן משה, מלי דה-קלו, הדס חסיד, אביטל כנעני, אסי משולם, רונה סלע, טולה עמיר, קרן ענבי, רותי פלג, יעל קייני, ישראל קייני, ד”ר יוחאי רוזן.

נקודת מפגש: שד. בן גוריון 35

מדריכת הסיוראורית ישי, אמנית

משך הסיור: כשעה

 

 

 

 


פוסטים דומים בקטגוריה:


תגובה אחת

  1. מאת Reignbeau:

    All things corddsenei, this is a first class post

השארת תגובה